İZMİR MRKZ (0533) 136 08 09 / İSTANBUL ŞB. (0535) 748 65 51

Hücreli Fan

hucrelifan1 » hucrelifan1 » İzmir HavalandırmaHücreli fanlar mahal içindeki kirli havayı dışarı atmada veya kapalı hacme basmada kullanılır. Bu fanlar bütün sistemlerinde ve ses seviyesinin önemli olduğu yerlerde kullanılabilir. Oteller, restoranlar, hastaneler, sinema salonları, kimya, tekstil endüstrileri, matbaa, vb. kullanım alanlarından birkaçıdır.Q : 1.500 – 90.000 m³/h
Hücreli fanların gövdeleri çekme alüminyum profil karkastan ve plastik köşe elemanlarından imal edilmiştir. Kabinin konstrüksiyonu alüminyum profillerin plastik köşe elemanlarıyla birleştirilmesiyle ortaya çıkmıştır. Kabin yüzeyindeki paneller çift cidarlı olarak yapılmıştır. Bu iki cidar arasında poliüretan yalıtım malzemesi bulunmaktadır. Diş ve iç cidarlar malzemeden imal edilirler. Talep üzerine, dış cidar elektrostatik veya endüstriyel boya ile kaplanabilir. Hücreli fanlarda çift emişli, öne-eğik veya geriye-eğik pervaneli, kayış kasnaklı Nicotra fanlar kullanılmaktadır.

 

Aa= 540 + (Qbr – 60) x 4.5 (cm2) net alan
Üst Hesabı:
Aü =Aa/2 (cm2) net alan,
Formülde;Qbr= Brülör kapasitesi (kW)
Net alan, havalandırma kanatları arası kalan alanların toplamıdır.
Kullanılacak menfezlerinin boyutları net alanın 1,5 ile çarpımıyla hesaplanır.

İzmir Firmamız Olarak Yücel Firmamızda da havalandirma.web.tr linke tıklayıp Ulaşabilirsiniz. veya Diğer bir yazımızı İncelemek İçin buraya tıklayabilirsiniz.

Öne Çıkan Yazılar