Havalandırma Sistemleri Susturucuları

kare-kesitli-susturucu » kare-kesitli-susturucu » İzmir Havalandırma

Havalandırma sisteminin ürettiği ses ve gürültüyü, kısmen yutup azaltmak amacıyla dizayn edilip, kullanılmaktadırlar.Kanal kesitlerine göre yuvarlak kanal susturucuları ve kasetli susturucular olarak sınıflandırılmaktadırlar.

Ayrıca fan ve cihaz çıkış ağızlarına titreşim iletmeyen fleksibıl bağlantılar olarak tesis edilmektedirler.Kasetli susturucularda kaset eni standart olarak 100,200,300 mm olarak değişmektedir.Uzunluk arttıkça ses yutma kabiliyetide artacaktır.

Susturucularda genellikle üzeri cam tülü kaplı, cam yünü veya taş yünü malzeme kullanılmaktadır. Ayrıca daha etkin ses yutma özelliklerini tesis etmek amacıyla melamin köpüğü benzeri malzemelerde ses yutucu olarak kullanılmaktadır.

Yüksek frekanslı gürültü kaynaklarında ses yutumunun artırılmasına yönelik olarak, kasetin belirli bir kısmı perfore sac ile kaplanmaktadır.Susturucular genellikle cihaz çıkışlarına monte edilmekte ve montajları flanşlı bağlantılarla yapılmaktadır.

seçiminde aşağıda belirttiğimiz hususlar göz önüne alınmaktadır.

1)İstenen ses yutumu

2) Hava kanalındaki debi

3) İzin verilen maksimum basınç kaybı

4) Sistemde oluşan gürültü seviyesi

5) için izin verilen maksimum boyutlar

Havalandirma-susturucusu »  » İzmir Havalandırma
Susturucu »  » İzmir Havalandırma
havalandirma-uniteleri-susturucu »  » İzmir Havalandırma

ETİKETLER

  • balıkesir havalandırma havalandırma hava kanalı havalandırmcı doğalgaz kombi bacası salon tipi klima Aspiratör hücresi duman Çeşme havalandırma sistemleri SOĞUTMA SİSTEMİ Evka 4 havalandırma sistemleri Havalandırmanın Amacı fan bakımı mutfak davlumbazı baca sistemleri kanal tipi fan havalandırmacı flexi boru Baca karkas panel aydın havalandırma sistemleri burdur havalandırma sistemleri havalandırma sistemleri istanbul hava nemlendirme didim havalandırma sistemleri hava temizleme Isıtma sistemleri Toz Emici restoran havalandırma havalandırma galvaniz havalandırma hava tahliye Ölüdeniz havalandırma sistemleri

İzmir Havalandırma Sistemleri Firmamız Olarak Yücel Havalandırma Firmamızda da havalandirma.web.tr Linke Tıklayıp Ulaşabilirsiniz. İsterseniz Diğer Bir Yazımızı İncelemek İçin buraya tıklayabilirsiniz.

Öne Çıkan Yazılar