Havalandırma Sistemleri Susturucuları

kare-kesitli-susturucu » kare-kesitli-susturucu » İzmir Havalandırma

Havalandırma sisteminin ürettiği ses ve gürültüyü, kısmen yutup azaltmak amacıyla dizayn edilip, kullanılmaktadırlar.Kanal kesitlerine göre yuvarlak ve kasetli susturucular olarak sınıflandırılmaktadırlar.

Ayrıca fan ve cihaz çıkış ağızlarına titreşim iletmeyen fleksibıl bağlantılar olarak tesis edilmektedirler.Kasetli susturucularda kaset eni standart olarak 100,200,300 mm olarak değişmektedir.Uzunluk arttıkça ses yutma kabiliyetide artacaktır.

Susturucularda genellikle üzeri cam tülü kaplı, cam yünü veya taş yünü malzeme kullanılmaktadır. Ayrıca daha etkin ses yutma özelliklerini tesis etmek amacıyla melamin köpüğü benzeri malzemelerde ses yutucu olarak kullanılmaktadır.

Yüksek frekanslı gürültü kaynaklarında ses yutumunun artırılmasına yönelik olarak, susturucu kasetin belirli bir kısmı perfore sac ile kaplanmaktadır.Susturucular genellikle cihaz çıkışlarına monte edilmekte ve montajları flanşlı bağlantılarla yapılmaktadır.

Susturucu seçiminde aşağıda belirttiğimiz hususlar göz önüne alınmaktadır.

1)İstenen ses yutumu

2) Hava kanalındaki debi

3) İzin verilen maksimum basınç kaybı

4) Sistemde oluşan gürültü seviyesi

5) Susturucu için izin verilen maksimum boyutlar

Havalandirma-susturucusu »  » İzmir Havalandırma
Susturucu »  » İzmir Havalandırma
havalandirma-uniteleri-susturucu »  » İzmir Havalandırma

ETİKETLER

  • Yücel Buca havalandırma sistemleri Ayrancılar havalandırma sistemleri Fan Coil izmir klima Toz Filtresi 1 sanayi havalandırma sistemleri temizleme kapakları bakır davlumbaz soğutma ısıtma servo motor hava temizleme Söke baca davlumbaz sistemleri denizli havalandırma sistemleri ikitelli kuşadası baca davlumbaz sistemleri imalat Marmaris havalandırma sistemleri havanın dışarı atılması havalandırmacı Hücreli Fan ev havalandırma Hücreli Fiyatları park bornova baca davlumbaz sistemleri Üçyol galvaniz saç sac Esmatik baca Karşıyaka baca davlumbaz sistemleri Havalandırma Susturucuları Aliağa havalandırma sistemleri antalya baca davlumbaz sistemleri ücretsiz keşif

İzmir Firmamız Olarak Yücel Havalandırma Firmamızda da havalandirma.web.tr Linke Tıklayıp Ulaşabilirsiniz. İsterseniz Diğer Bir Yazımızı İncelemek İçin buraya tıklayabilirsiniz.

Öne Çıkan Yazılar